Report z olympiády a jiné kecy

9. února 2011 v 18:19 | Katsumi-sama |  Egocentrická rubrika aneb JÁ
Osud konečně vyslyšel mé prosby a já onemocněla. Není to sice tak hrozné, abych ležela v posteli a umírala na své obvyklé horečky nad 39 stupňů (můj osobní rekord je 41 a půl), zato mám pořádnou angínu a beru nějaká antibiotika, takže de facto nemůžu mluvit (!), jíst normální jídlo (!!!) a bolí mě i zívání. Bezva. Pozitivní na tom všem je, že počítač je volný.
Ale předpokládám, že nikomu z vás se nebudou chtít číst moje hypochondrické výlevy, takže přejdu k tomu zajímavějšímu. Ano, jako obvykle se před vámi budu s něčím vytahovat. Kvůli nedostatku času (čtěte: lenosti) jsem se jaksi nedostala k tomu, abych sem napsala, že jsem postoupila ze školního kola olympiády v angličtině a tím pravděpodobně dost naštvala třeťáky-gymnazisty, protože porážka druhačkou-chemičkou v JAZYKOVÉ olympiádě musí být poměrně potupná... Ha ha, in your face, noobs! A pak ať mi nikdo netvrdí, že hraní her a sledování anime v angličtině je ztráta času, protože mě to naučilo daleko víc než všichni učitelé. (Rozhodně víc než moje učitelka ze základky, která mi kdysi tvrdila, že "lock" je klíč a "key" je zámek. No comment, na to jsem jí neskočila ani v té páté třídě nebo kdy to bylo.)
Ale zpět k tématu, v pondělí se konalo okresní kolo, kde jsem dopadla... Ne, to neprozradím hned, protože jak vás tak znám, nečetli byste to dál.
Než jsem dorazila na místo konání, stihla jsem se několikrát ztratit, i když jsem už tam asi 2x byla. Nevadí, s něčím takovým jsem počítala, na to znám sama sebe až moc dobře, takže jsem si to prozíravě zařídila tak, abych měla zhruba tři čtvrtě hodiny na zmatené pobíhání celou Ostravou a obtěžování spoluobčanů kvůli dotazům ohledně cesty. Už když jsem vystupovala z tramvaje, neměla jsem ani páru, kde to vlastně jsem, ale pak jsem spatřila kluka, který vypadal, jako kdyby měl taky namířeno na onu olympiádu. Neptejte se, jak můj chorý mozek došel k tomuhle názoru, taky bych to ráda věděla. Hádám, že to spíš bylo toužebné přání, abych se pro jednou vyhnula oněm trapným dotazům. Na nějaké pochybosti (a na hlas logiky) nebyl čas, tak jsem se prostě z oněch neznámých pohnutek pustila za ním. Zdálo se mi, že cesta, kudy se vydal, je mi trochu povědomá, což jsem považovala za dobré znamení a stalkovala ho ještě asi deset minut... Až k paneláku, kde pravděpodobně bydlí. Pomyslela jsem si něco ve stylu: ".... A čekala jsi snad něco jiného?"
Naštěstí jsem měla pravdu ohledně toho, že prostředí mi připadá známé, protože když jsem se odvážně pustila jednou z úzkých uliček, skutečně jsem dorazila do Ostrčilovy ulice, kde se nachází Středisko volného času, v němž se celá ta sláva měla konat. A nikoho jsem se nemusela zeptat! Měla jsem víc štěstí než rozumu. Díky, neznámý kluku, máš to u mě. Jestli tě ještě někdy potkám, poděkuju ti osobně.
Byla jsem tam očividně mezi prvními, tak jsem si pustila iPod a ignorovala podezřívavé pohledy lidí kolem mě, když jsem začala zasvěceně kývat hlavou do rytmu (nebo spíš mimo rytmus, ale to oni naštěstí nemohli vědět). Ani nevěděli, jaké měli štěstí, obvykle si totiž své oblíbené písničky i přes zoufalý nedostatek talentu vesele prozpěvuju, ale dokonce ani já nejsem tak drzá, abych podobná zvěrstva provozovala na takových místech. Místnost se čím dál tím víc zaplňovala a já si čím dál tím víc připadala jako Buran z Buranova, poněvadž všichni na sobě měli už od pohledu značkové oblečení, zatímco já jsem na sebe jako obvykle hodila to první, co mi ve skříni přišlo pod ruku a mám takové nepříjemné tušení, že to bylo z vietnamské tržnice. Další nepříjemné překvapení nastalo, když jsem viděla seznam lidí z mojí kategorie. Všichni byli ze soukromých gymnázií a jazykových škol, což mi sice nepřidalo, ale zároveň to ve mě vyvolalo jakýsi záchvěv hrdosti a já si řekla, že jim ukážu, jak se studuje angličtina na chemické. Byl to asi první záchvat patriotismu, jaký jsem kdy ohledně naší školy měla, a řekla bych, že na hodně dlouhou dobu i poslední.
Samotná olympiáda se skládala ze tří částí, přičemž první byl poslech. Zodpovědně můžu říct, že tohle je část, která mi jde ze všeho nejmíň, protože jsem evidentně podědila po mamce trochu špatnou doslýchavost na jedno ucho, ale nebylo to tak hrozné, jak jsem čekala, většinu věcí jsem i slyšela a zbytek nějak doplnila podle kontextu. Je divné, že za celou dobu poslechu se mi povedlo na sebe nijak zvlášť neupozornit. Po skončení téhle části nás vyhodili a volali si nás jednoho po druhém k ústní části. Během té krátké doby jsem se stihla pustit do řeči s dvěma holkama, přičemž jedna z nich se oblékala ve stylu goth, poslouchala metal, sledovala anime, učila se japonsky a měla poněkud sadistické sklony, takže jsme si poměrně rozuměly. (Což mi připomíná, že až bych si konečně měla sehnat ten kredit, abych jim oboum mohla napsat, jak jsem slíbila.)
Ústní část by mohla dopadnout lépe, kdybych si nevytáhla téma "Attitude to the school I go to," o čemž se mi totálně nechtělo mluvit, upřímně řečeno bych k tomuhle tématu neřekla moc ani v češtině, takže jsem ke své milované škole řekla jenom pár vět a pak jsem to nějak zakecala, takže jsem se ve zbytku času se svými zkoušejícími bavila o knížkách a anime.
V třetí části mě dali dohromady s nějakým klukem, jeden z nás měl vylosovat téma a my měli zharát improvizovaný rozhovor. S tím jsem problém neměla, protože už na základce byly všechny moje rozhovory, co jsem měla za domácí úkol, zásadně improvizované. On samozřejmě vylosoval něco ve stylu: "Dva staří lidé diskutují o svém zdravotním stavu." Jelikož ohledně nemocí nemám zrovna skvělou slovní zásobu, znám možná tak chřipku, rýmu, bolest hlavy a podobné blbosti, opět jsem to zakecala něčím jiným, tentokrát jsem přímo na místě začala rozvíjet různé konspirační teorie o tom, jak nevěřím práškům a že nám do nich vláda určitě přidává něco, co ovlivňuje naše myšlení. Zahrála jsem to tak, že se všichni smáli a nikdo si nevšiml, že jsem vlastně vůbec nemluvila k tématu. Celkem mě zarazilo, že mi to prošlo, ale nečekala jsem žádný velký úspěch. Přece jen jsem věděla, že jsem to mohla říct líp a nebyla jsem se svým výkonem moc spokojená....
Proto mě celkem zarazilo, když mi při vyhlašování oznámili, že jsem třetí. Třetí z celé Ostravy, to není zase tak špatné, ne? A když si vezmeme, že já tam vážně byla jediná z technické školy a ještě ke všemu nejmladší z mé kategorie, tak to zní ještě líp... No nic, už zhruba vím, co mě na takových soutěžích čeká, takže příští rok budu první :D

A když už jsme u těch cizích jazyků, pustila jsem se do překladu Zessei Bijin, endingu Sayonara Zetsubou Sensei. Pokud je tu někdo znalý japonštiny, mohl by mi to aspoň zhruba zkontrolovat? Díky i v případě, že se nikdo neozve, což je více než pravděpodobné. Mimochodem, tu písničku miluju, je tak lehká a zároveň psychopatická, když si uvědomíte, o čem to vlastně zpívají... Co jiného čekat od SZS, že.


Zessei Bijin - Dokonalá krása

Dnes opět slyším jejich nádherný jekot
S tebou můžu jít klidně až na konec světa
A cestovat skrz moře iluzí
Je mi souzeno milovat,
i když se znova zrodím
Dokonce i legendy mohou tvořit romanci
Když se podíváš za sebe,
Je to jedinečná krása
Nešťastné krásky, královny noci
Ve stínech jsou ženy krásnější
Tiše přijmi provaz
Smrt se plíží za tvými zády
Hříšníci se topí v přemíře lásky
Dnes opět slyším jejich nádherný jekot
V noci za svitu srpku měsíce
Vzpomínání je nádherná věc
I peníze, které lidé ztratili, padají
Jestli existuje Bůh, co odhazuje, existuje papír, co shromažďuje
To je koloběh společenství
Kdepak jsou ty jedinečné krásky?
Nešťastné krásky, třídenní krásky
Zrcadlo, pane Zrcadlo, chci být krásná
Co by se stalo, kdybych umřela?
Pojďme nanést růž
Pokud se zamiluješ, jsou tu dvě pasti
Pokud chceš sníst jed, můžeš po sobě pomýt talíř
Bolestným očekáváním zdivočelo mé srdce
Za úplňkové noci
Tvůj jazyk chutná zoufalstvím
Říkam ne, ne, ale stejně tě miluju
Jsem milována až moc, brzy se mi zastaví dech
Dnes opět slyším jejich nádherný jekot
V noci za svitu sprku měsíce

Jak já miluju všechny písničky ze Sayonara Zetsubou Sensei, jsou tak okouzlující a psychopatické zároveň, skoro jako samotné anime. Mimochodem, tohle je teprve druhá romantická píseň, co mám ráda. Ta první se jmenuje Kuusou Rumba, taky pochází od SZS a nikdo jiný kromě mě ji neshledává romantickou.

Pro dnešek to bude asi všechno, sice jsem původně chtěla napsat ještě recenzi na FLCL, ale musím si trochu urovnat myšlenky, protože takhle zmatená jsem byla naposledy.. no, asi nikdy, takže nejspíš až zítra. Mějte se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kat-chan Kat-chan | Web | 9. února 2011 v 18:27 | Reagovat

Pánejo, dobrej song.. To anime jsem neviděla, je dobré? ^^

A samozřejmě, jakmile bude Tvoje postava v anime hotová, kontaktuju Tě na blog :)

2 Tarumipu Tarumipu | 9. února 2011 v 18:37 | Reagovat

Musím přiznat, že tvé články mě fascinují, ať jejich délkou tak i tím, že ať jsou dlouhé jak chtějí, ty dokážeš lidi donutit, aby je dočetli.
Ten ending je naprosto super, text mě vážně zaujal. Jak říá psychopatický, ale romantický. :D Nevim přoč, ale ten text je prostě dost osobytym stylem romantický.
Nechci se chovat jako vlezdoprdel, ale nejsi jediná kdo si myslí, že Kuusou Rumba je romantický a taktéž psycho písnička. Zessei Bijin neni špatný, ale na Rumbu to prostě nemá! :D

PS.: Gratuluju!! Jsi fakt hlava.

3 The The | Web | 9. února 2011 v 18:38 | Reagovat

Haha. Angličtina je nejlepší! Gratuluju ke třetímu místu. Jo, mně vždycky všichni nadávaj, že si pořád čtu, pořád se dívám na anime a tak...a potom se diví, že jsou v angličtině horší než já. Muhaha. Baví mě být v něčem lepší, vzhledem k tomu, že mi to vychází jen v jazycích, chemii a dějáku.
A mimochodem. "přičemž jedna z nich se oblékala ve stylu goth, poslouchala metal, sledovala anime, učila se japonsky a měla poněkud sadistické sklony, takže jsme si poměrně rozuměly" - to vážně zní jako holka, se kterou by se dalo skvěle popovídat. ^^
A..zakecávání je nejlepší. To já dělám vždycky, protože jsem šikovná a dostanu nějaké téma, o kterém nevím ani zbla (vzhledem k tomu, že aktivně debatuju jak v češtině tak v angličtině, prostě se to cvičí. A ano, vím, že určitě neznáýš debatní ligu. Spousta lidí ji nezná :D) a to se pak rozpovídat o něčem jiném je naprosto nejjednodušší.
Ale já už tu žvástám...promiň mi to.

4 ledman ledman | 9. února 2011 v 20:29 | Reagovat

Já musel první čtyři roky na gymplu přežít s povinnou němčinou (holt blbý los, navíc v dnešní době se k výuce dvou cizích jazyků přistupuje mnohem dřív), takže mi zbyly jen ty hry a sem tam nějaký titulkovaný film na ČT2 (neb internet nebyl, natož nějaké anglické seriály v originále). Na druhou stranu mi tři roky předplatného LEVELu daly celkem progresivní kulturní základ :) (Neuromancer, Massive Attack nebo přístupy k tvorbě umělé inteligence)
Stran olympiád jsem na střední nijak zvlášť aktivní nebyl (co se týče chemie vůbec, docela paradox vzhledem k tomu co teď studuju :D ), takže gratuluju k úspěchu, už samotná aktivita se cení :)

5 Kat-chan Kat-chan | Web | 10. února 2011 v 12:08 | Reagovat

Máš u mě na blogu tu vědkyni ^^

6 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 10. února 2011 v 14:03 | Reagovat

[2]: Díky :D Já si občas říkám, že ty moje články jsou až moc dlouhé, ale to je zapříčiněné mojí ukecaností, já to prostě neumím efektivně zkrátit :D
Jo jo, všechny písničky ze Sayonara Zetsubou Sensei jsou úžasné, ale ze všech se mi paradoxně nejvíc líbí asi Hito Toshite Jiku ga Bureteiru (Na člověka jsem docela zvrhlý), za a) to byla moje úplně první zkušenost se SZS a už podle toho openingu mi došlo, že to nebude žádná naivní školní komedie, jak jsem se původně obávala, za b) je ten text tak trochu moje životní filozofie :D
Jsem ráda, že je tu kromě mě taky někdo, kdo shledává Kuusou Rumbu romantickou - vždyť je to jasné, kdyby se zamysleli nad textem, dojde jim to :D A navíc si myslím, že je romantičtější než Zessei Bijin, i když ten mi vnuknul nápad na jeden článek... Uvidíme :D

[3]: Muhehe, ještě jim nedochází, že nerdi jako my jednoho dne (s pomocí globalizace) ovládneme svět :D Mi nikdo nenadává (aspoň ne do očí :D), protože mám většinou respekt. Od té doby, co hraju florbal, ještě větší :D Sporty mi nikdy moc nešly, ale ve florbalu se každý může přetrhnout, abych byla v jeho týmu, protože soupeře klidně zmlátím hokejkou a je mi jedno, že je o hlavu vyšší než já (s mými 165 cm skoro vždycky :D) A od té doby, co jsem začala zasvěceně diskutovat o zbraních a o tom, proč si myslím, že je Beretta lepší než Sig Sauer, se mi většina lidí vyhýbá :D Nevím, čím to je :D Předpokládám, že se mi posmívají za zády, ale ne že by mě to štvalo, oni mají svůj svět, ve kterém se vedou diskuze výhradně o chlastu a sexu, zatímco já... Mám svoje plány na ovládnutí světa :D
Jo, taky mě baví, když jsem v něčem lepší, to se pak ušklíbnu a udělám něco ve stylu: "Chá, chá!" Nelsona ze Simpsonových :D
To ano, dalo se s ní povídat super. Já zakecávám vždycky a ve všem, dokonce i v předmětech jako fyzika, to jsem se jednou od kinetické energie dostala k tomu, že brigádničím jako servírka :D Debatní ligu sice neznám, ale debatuju na cizích stránkách pod články docela běžně, i když je to poněkud monotematické, protože se skoro vždycky jedná o nějaký seriál/anime/mangu/knížku :D
Já žvástám vždycky a všude, to neřeš :D

[4]: Já mám jazyky jako koníček, studuju jich několik a jako samouk, přičemž většinou takoé ty v reáném životě nepoužitelné, jako je třeba ta zmíněná japonština nebo finština, ale němčinu bych studovat fakt nechtěla. Nevím proč, ale ten jazyk se mi strašně nelíbí a když se takhle zaseknu, tak se to prostě nenaučím :D Pokud mi něco nezní hezky, nemá ani cenu to zkoušet, k tomuhle mám poměrně emocionální přístup.
Tos musel mít poměrně blbé, bez internetu si svoji výuku už ani nedovedu představit :D Je sice pravda, že dneska se k studiu jazyků přistupuje jinak, ale většina učitelů na základkách jsou přeučení ruštináři (viz. lock a key), kteří toho vážně moc nenaučí. Anglina mi ve škole vždycky šla, ale tu slovní zásobu mám až z netu, her a anime :D
Taky studuješ chemii? A jaké odvětví? Já si teď budu volit obor a uvažuju mezi technologií, farmacií a analytikou.
Díky :)

7 Kat-chan Kat-chan | Web | 10. února 2011 v 14:14 | Reagovat

Tak to jsem velmi ráda, že se ti ten obrázek líbí :D Ono, rychle je to možná pro tebe, ovšem já nad tím proseděla celé dopoledne, protože nakreslit ruce dá zabrat a stejně jsem to posrala :D:D

8 Kat-chan Kat-chan | Web | 10. února 2011 v 14:24 | Reagovat

Já už mám tak vysokou hladinu ega, že si musím aspoň něčím srážet, když jsem v mnoha ohledech dokonalý prototyp dívky jednadvacátého století. A ještě k tomu jsem krásná... A dost dobře umím mluvit ironicky ;D
Inu, kdybys kreslila tak dlouho, jako já, takhle tohle by byl pro tebe velice podprůměrný obrázek. :D Jelikož když se podíváš na takovou kouzelnou stránku jménem deviantart, projedeš si tam pár krásných obrázků, začínáš z toho mít chuť na čokoládovou zmrzlinu, co dokáže utlumit deprese :D
A ono - možná by to trvalo déle, ale tys tolikrát a tak hezky děkovala a já měla tak dobrou náladu, že si říkám: "Nu, tak, Kat, šup do kreslení" :D

9 Kat-chan Kat-chan | Web | 10. února 2011 v 15:09 | Reagovat

Já se chválím až moc, tak proto se musím někdy pozastavit a říct si: Hele, za tohle by ses mohla pěkně setřít kritkou.
Jo a s těmi spisovateli to mám stejné. Když čtu něco od Březiny, Doskojevského, nebo Villona, propadám se hanbou, co že to vlastně splácávám dohromady a o co že se to vlastně snažím, když oni v mém věku už byli spisovatelská esa.
Jo a smát se můžeš mě. I když, na blogu jsou spíš výplody anime FF, což není zrovna... Eh, umělecké?
Nu a já se jdu začít do prologu díla "Srdce bouře" :D

10 The The | Web | 10. února 2011 v 18:11 | Reagovat

[6]: Anó, anó, budeme vládnout světu! :D Já respekt tolik nemám...fakt ne, jsem na to moc malá. Ale vzhledem k tomu, že vždycky všechny usadím, začíná to být docela fajné. :D Florbal..ten jsem hrála před dvěma rokama. A vždycky jsem byla obránce a všem se to líbilo, protože se k brankářovi ten míč nikdy nedostal :D (A mimochodem - jsi vyšší než já. To není fér, proč jsem tak malá? :D)
Jo..já si pořád pamatuju, jak jsem tancovala s jedním klukem a celou dobu jsme si povídali o způsobech zabíjení. Bylo to vážně vtipné. :D
Já ani nechci vědět, co si o mě lidé ve skutečnosti myslí. Fakt ne. ^^
Když jsem v něčem lepší, tak se to lidem nelíbí. A tak se hned začnou vytahovat, že jim jde něco, co nejde mě. Ale já si vždycky jsem schopná najít důvod, proč je lepší umět to, co umím já. :-D A nakonec mě stejně prosí, abych jim udělala úkol. No.
To věřím, že se sní skvěle povídalo. ^^ Já se taky strašně zakecávám. Já se pro změnu jednou dostala od dnešní situace v Egyptě až k tomu, jak jsou kaktusy chudinky, že se z nich dělá džus. :-D

A děkuju, pochvala potěší. ^^

11 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 10. února 2011 v 18:29 | Reagovat

[10]: Jistě, vytáhneme své teoretické znalosti z oblasti ozbrojování/nerealistických technologií ze sci-fi/gagů ze sitcomů/hlášek z anime a budou proti nám naprosto bezmocní :D
Já se v podstatě neumím trefit do branky, ale zato do spolhráčů :D Razím pravidlo, že nejde o to, abych vyhrála, ale o to, abych u toho trefila co nejvíc členů nepřátelského týmu a thle taktika paradoxně vede k vítězství, poněvadž nikdo nechce být trefen, uhýbají z cesty a já pak přihraju někomu, kdo se trefí :D Baví mě to (trefovat se do nich, ne ta hra samotná :D) Možná jsem malá, ale zákeřná. Heh, tak to jsi jedna z mála :D
Když jsem já tancovala (naposledy v tanečních, překvapivě), se svým partnerem jsem se celou dobu hádala (nechtěl pochopit, že Gladiatus je volovina a pak tomu nasadil korunu tím, že se mu líbilo Stmívání. U kluka mě něco takového odrovnalo dvojnásob. Navíc neměl smysl pro humor a někdy v polovině tance jsme se začali prát :D Mistr řekl něco ve stylu: "Zlomte si ruce," a my to vzali doslova :D)
Mě by to docela zajímalo, já se chci zasmát :D
Já se s nima nehádám, já hážu hustodrsné pohledy a stírám je, protože zabředávat do konverzace s nimi nemá smysl :D Opisovat úkoly u ode mě ani nechtějí, za a) si je nikdy nedělám, za b) vědí, že by nejspíš nepochodili :D
To ano, jenom škoda, že jsme se moc nedomluvily ohledně anime, protože ona znala ty názvy jenom v angličtině/němčině, protože vyrůstala ve Švýcarsku, zatímco já jenom v japonštině a občas jsme se nedomluvily ohledně toho, co kdo viděl :D Jinak super, ukázala mi i jeden parádní rockshop, o kterém jsem vůbec nevěděla, že existuje a kde bych utratila všechny své úspory, kdybych je neutrácela za knížky :D

12 ledman ledman | 11. února 2011 v 13:58 | Reagovat

Chemie životního prostředí, doktorské.. ehm :)) No je to takový mix z trochy analytiky, organiky, fyzikály. Ale máme tu i původem geografy nebo geology :)

S oborem ti asi moc neporadím. Následně se dostat na chemickou VŠ není žádný problém, jen na farmačkou jsou přijímačky celkem drsné, ale to určitě už víš :)

13 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 11. února 2011 v 17:33 | Reagovat

41 a půl? Já bych zemřela.xD
Taky pořád říkám, že anime a mangy anglicky nejsou na nic, jak mi tvrdí celá domácnost. Proto jsem postoupila do třetího kola anglické olympiády, ale učitelka o tom ještě nemluvila, tak nevím co, kdy bude dál.:O (Zvláštní, vidíš, obě máme !xD)
Tak to jsem ráda, že jsi uspěla tak dobře.. Třetí místo, jsem za tebe ráda.:O :)
Ty umíš japonsky?xD Fag jůů.xD
Dobrá píseň.^^ Sakra a nějaká chytlavá, už jí pouštím právě po čtvrté.:'D
Jinak, pokud bych měla odpovědět na tvůj komentář u mě na blogu.:
Máš veeeelkou pusu!:Ď Ten tvůj sen mě vážně rozesmál.xDD Co na tebe zubař říkal?:D
Kusuriuri?*Našla si* Mononoke? Na to jsem se ještě nedívala.. Třeba tomu někdy dám čas.. xD
Hoo, vypadá sexuálně.xD
Black Lagoon jsem zařadila do čekací fronty, nebudu tam dávat něco co jsem neviděla!xD

14 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 14. února 2011 v 21:19 | Reagovat

Proč jsi ten nový článek smazala?!:D

15 Annie-chan Annie-chan | Web | 14. února 2011 v 21:20 | Reagovat

Gratuluju ti k tomu třetímu místu :). Já jedu na okresní kolo příští týden. Loni jsem totálně propadla na gramatice, protože jsme jaksi ještě nebrali předpřítomný čas a to krátké vysvětlení mojí mamky mi fakt nestačilo.
Ale letos budu první, ha! Dobře, dost egoismu. Mě by stačilo i to třetí :D

16 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 15. února 2011 v 17:40 | Reagovat

[14]: Já ho nesmazala, on ještě není dopsaný a nějakým záhadným způsobem se mi sám uveřejnil a poté sám hodil opět do rozepsaných, samotnou mě dost překvapilo, co to dělá na titulce :D

[15]: Díky, zároveň tobě přeju hodně štěstí :D

17 Yume Yume | Web | 17. února 2011 v 17:46 | Reagovat

Wau, tak takovej úspěch... to by se mi o tom mohlo zdát. xD Ale gratuluju k tomu pěknému místu a příští rok jim to pořádně ještě víc nandáš! ^^

A... ano budu ti dělat chutě! ^^ xD No... jeden problém je vyřešený, ale ty staré problémy v horším podání se objevily...

18 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 26. února 2011 v 20:15 | Reagovat

[16]: Zajímavé, asi už chtěl vylézt na blog.xD

19 ClarkDom ClarkDom | E-mail | Web | 11. září 2017 v 14:44 | Reagovat

quick weight loss pills  <a href=http://rivotril.wifeo.com>acheter rivotril sans ordonnance</a>  heb pharmacy burnet tx

20 Rogerhooro Rogerhooro | E-mail | Web | 22. září 2017 v 21:17 | Reagovat

carolyn bessette kennedy drugs  <a href=http://duromine.jcink.net>buy duromine 30mg</a>  healthcare objective for resume

21 Donalddar Donalddar | E-mail | Web | 19. února 2018 v 3:22 | Reagovat

center for family health  http://blog.omy.sg/basket/archives/2362  sony xperia tablet z specs

22 OliverTic OliverTic | E-mail | Web | 20. února 2018 v 4:13 | Reagovat

doctor for ingrown toenail  http://merelonderweg.nl/img_1539/  galaxy tablet 2 7.0

23 OliverTic OliverTic | E-mail | Web | 20. února 2018 v 20:38 | Reagovat

what are antiviral drugs  http://www.alsherinnering.nl/links/  nearest 24 hour pharmacy

24 Russellbab Russellbab | E-mail | Web | 21. února 2018 v 17:11 | Reagovat

healthcare jobs in los angeles ca  http://www.inspire-concert.org/?attachment_id=285  university of mississippi school of medicine

25 Russellbab Russellbab | E-mail | Web | 23. února 2018 v 5:14 | Reagovat

family pharmacy enid ok  http://huescacorazonvoluntario.org/bitrian-y-luzan-el-valor-del-ejemplo-de-ser-voluntario  medicine for sore throat and headache

26 RobertAsser RobertAsser | E-mail | Web | 16. března 2018 v 17:36 | Reagovat

viagra without a prescription  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  doctor salary per year

27 RobertAsser RobertAsser | E-mail | Web | 17. března 2018 v 19:26 | Reagovat

walgreens pharmacy naples fl  <a href=http://www.palimpalem.com/1/stilnox/>palimpalem.com/1/stilnox/</a>  drug tests for employment

28 RobertAsser RobertAsser | E-mail | Web | 18. března 2018 v 14:30 | Reagovat

general internal medicine fellowship  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  side effects of drug abuse

29 RobertAsser RobertAsser | E-mail | Web | 19. března 2018 v 9:54 | Reagovat

what is a specialty pharmacy  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  raspberry pills to lose weight

30 RobertAsser RobertAsser | E-mail | Web | 20. března 2018 v 12:17 | Reagovat

vision insurance united healthcare  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  download flash player for android tablet

31 ElliottVag ElliottVag | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 11:20 | Reagovat

want to be a doctor  http://www.bricksite.com/contrave  birth control pill alternatives

32 ElliottVag ElliottVag | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 1:16 | Reagovat

witch doctor ooh eeh  https://fastin.jcink.net/  foot doctor san jose

33 ElliottVag ElliottVag | E-mail | Web | 1. května 2018 v 23:10 | Reagovat

24 hour walgreens pharmacy chicago  http://www.jefaismonsite.fr/alprazolam/  tulsa county health department

34 ElliottVag ElliottVag | E-mail | Web | 11. května 2018 v 4:46 | Reagovat

cases for nook tablet  http://adipex.uniterre.com/  drugs to quit smoking

35 StephenadoWs StephenadoWs | E-mail | 8. září 2018 v 20:56 | Reagovat

buy synthroid online without a prescription  https://www.smore.com/ewxsy-buy-qsymia-online-no-prescription  trinity healthcare mooresville nc

36 StephenadoWs StephenadoWs | E-mail | 9. září 2018 v 5:03 | Reagovat

the best diet pill  https://reductil.alloforum.com/  complementary and alternative medicine definition

37 StephenadoWs StephenadoWs | E-mail | 9. září 2018 v 12:50 | Reagovat

united behavioral health phone number  http://saxenda.zimbile.com/  leadership in healthcare management

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na veškeré texty mám copyright a tečka. Jakmile někde najdu něco svého, budete litovat, že jste se narodili.