Největší anime klišé, část 2

26. prosince 2010 v 17:00 | Katsumi-sama |  Pro zábavu
Páni, já se vážně dokopala k druhé části! Vsadím se, že jste to nečekali. (Upřímně řečeno, já taky ne. Zvlášť poté, co jsem dostala na Vánoce Tenchu: Fatal Shadows a druhý díl Xenosagy, takže se většinu času nedokážu odlepit od PS2).
Tákže - kde jsme to skončili?

9. O čem to mluvíš? Ne, nebarvím si vlasy, ta zelená je 100% přírodní.

Protože je přece tolik krásných barev - růžová, zelená, modrá, fialová... Proč se omezovat na realistické barvy, že? A navíc je neuvěřitelně originální mít takovou postavu, protože to přece ještě nikdy nikoho nenapadlo. Další plus je, že pak mají kreslíři míň práce, protože i ten nejhloupější divák postavy pozná podle barvy vlasů.
Upřímně řečeno, kdo vypadá líp? Hnědovlasá Revy (dobře, v anime jí dali fialové vlasy, ale aspoň se nesnaží předstírat, že je to přírodní, prý si je barví a já to beru podle mangy), nebo růžovka Sakura?
revy
sakura
Řečnická otázka. A už vůbec se nebudu ptát na to, kdo je celkově lepší. Každý, kdo viděl Black Lagoon, jistě chápe.

10. Kočičí uši nejsou důsledkem nepříjemné genetické vady, ale naprosto normální součást těla. Ale jenom u dívek, u kluků by to nebyl fanserv-, ups, tedy... *vymýšlí výmluvu* uhh, to... to je kvůli genetice, víte? Chromozomy a tak..

Kočičí uši totiž nejsou divná erotická fantazie, ale důležitá část příběhu! *dum, dum, dum, dramatická hudba v pozadí* A to, že rohy Lucy z Elfen Lied vypadají jako kočičí uši, je jenom náhoda. To samé u Chii z Chobits. Ale vážně, nechápu mentalitu fanoušků, kteří nad tím řvou "kawaii." V poslední době je toho všude tolik, že to začíná být strašidelné. (Sorry těm, kterých se to dotklo, nemám stejné fetiše jako vy. Vždyť i jeptiška může vypadat líp, a to myslím doslova). Nevěříte?
eda
chii
Vpravo vidíme Edu, nejlepší kamarádku Revy a nejnebezpečnější jeptišku na světě (jó, Kostel Násilí! Muhehehe!!!) Vlevo je Chii, která mi vždycky už jen z obrázku připadala retardovaná (když se ukázalo, že tomu tak opravdu je, dost jsem se nasmála).

11. Hlavní hrdina: "Nééé, umírám!" Záporák: "Haha, přesně tak. Teď už nic nestojí v cestě mé nadvládě nad světem. A začnu tím, že zabiju tvou holku!" Hlavní hrdina: "Já jsem TAAAAK naštvaný, což mi dodá nelogickou sílu a dobiju tě, i když bych už měl být 3x po smrti! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! *o 3 roky později* "ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!" *dobije záporáka*

Pokud jim jenom stačí naštvat se, proč si před bojem jednoduše nepustí fillery z Naruta? To by jeden vážně vraždil. A zůstává mi záhadou, proč používají svůj ultimátní move až na poslední chvíli. Být to na mě, používám ho paranoidně na každém kroku.

12. Průměrný hrdina anime má cca 20 litrů krve a všechny orgány tak 4x. To platí i pro mozek, ale nijak to neovlivňuje jejich inteligenci.

No comment, koukněte na jakýkoli díl libovolného shounen, doporučuju Bleach.

13. Žádné zranění není nezbytně smrtelné.

Usekli vám ruku? V klidu, určitě se najde šikovný doktor, který vám ji připojí a vy zase budete vesele moct šermovat. Probodli vás tak nešikovně, že šance vašeho přežití je jedna ku milionu? Klid, v anime takové šance vycházejí v 9 případech z 10, navíc se vsadím, že ještě v pohodě dobojujete souboj a zvítězíte, protože vaše zranění vás samozřejmě ještě posílí. Pokud ovšem nejste dívka, to pak padnete na zem a vyčkáte příchodu hlavního hrdiny, který vás zachrání.
(Pokud se nacházíte v anime Black Lagoon, máte smůlu, kulka do hlavy/krku/trupu obvykle smrtelná je. A pokud na vás míří Revy, rovnou si pište závěť.)

14. Jestli se v anime nachází dívka, je tam jenom kvůli fanservisu a proto, aby ji hrdinové mohli zachraňovat. Je to sice přiblblé tele, ale všichni jí to odpouští, protože má velké poprsí.

*Ehm, ehm, Orihime, ehm, ehm* Nikdy jsem nezažila, že by se nějaká holka chovala jako průměrná hrdinka anime, tudíž asi jako retardovaná žákyně druhé třídy. A všímáte si, jak jsou ty nejprsatější vždycky nejstydlivější? Jasně, to dává smysl. Výjimku tvoří opět Black Lagoon, kde naopak žádná ženská není nepoužitelná přítěž. Revy je jedna z nejlepších střelkyň vůbec, Balalaika šéfka ruské mafie, na Shenhuino šermířské umění nemá nikdo a dokonce i Jane, která bojovat neumí, je schopná padělatelka. Neříkám, že všechny ženké musí být nutně drsňačky, ale PROČ se skoro všude chovají jako nesvéprávné?

15. "Jsi příšerný! Šikanuješ mě, kradeš mi svačiny, zesměšňuješ mě, děláš mi věci, kvůli kterým by každá normální holka vraždila... Ale nemůžu si pomoct, miluju tě a udělám pro tebe všechno!"

Tak nějak funguje mysl průměrné shoujo hrdinky, která si vždycky vybere toho, co ji šikanuje, zatímco nejlepší kamarád, co ji miluje celé věky, většinou ostrouhá. Protože je přece běžné milovat někoho, kdo nám ubližuje jak fyzicky, tak tělesně. No tak, holky, přiznejme si to - všechny jsme přece v hloubi duše masochistky.

16. Dokud postava nezavře oči, NENÍ mrtvá a můžete čekat, že se vrátí jako Deus ex Machina.

Já být hrdinkou shounen (což by se nestalo, protože nejsem chlap, takže bych skončila jako fanservis, ale předpokládejme nemožné) a právě bych zabila záporáka, rozřezala bych ho na kousky, hlavu bych naložila do láku, končetiny bych prodala jako suvenýry ("Tohle byl záporák, co chtěl zničit svět! Perfektně by se vám vyjímal v obýváku jako dekorace na stěně! Jen 1000 Kč za ruku/chapadlo/whatever!"), tělo spálila a popel nechala rozfoukat do všech světových stran. Nejen že bych na tom vydělala, ale měla bych jistotu, že dotyčný vážně chcípnul.

To je zatím vše, možná bude ještě další díl, jestli se k tomu dokopu. Ale vzhledem k tomu, že mám rozepsaných pár jedovatých recenzí, bych si tím nebyla zas tak jistá.
Mimochodem, Black Lagoon se tam tak moc vyskytuje jenom proto, že jsem tím momentálně posedlá a miluju postavy, tak co.
Zatím můžete hlasovat v anketě. Nechci vás ovlivňovat, ale jestli vyhraje Sakura, NAJDU si vás a věře mi, že to nechcete. (Na Vánoce jsem dostala průkaz na střelnici a dělám si řidičák na motorku, takže se BOJTE). Ale jinak vás samozřejmě neovlivňuju, je to plně na vás. (Je na vás, jestli budete ŽÍT, muhehehehehehehehe!!!)

Zdroje: první obrázek nakreslil Hiroe Rei a je odtud, druhý Kishimoto a je odtud, třetí opět Hiroe Rei a můžete ho najít tady, poslední nakreslila parta CLAMP a zdroj je zde
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kdo je hezčí, Revy nebo Sakura?

Revy
Sakura

Komentáře

1 The The | Web | 26. prosince 2010 v 17:29 | Reagovat

Samozřejmě a jako vždycky jsou tvoje články trefou do černého.
Pro Sakuru jsem nehlasovala už z principu. Prostě mi vůbec nesedí. Je tak strašně..kladná..*znechucený škleb*

Ano, veselí lidé..ti na špatnou náladu vážně nejsou nic uklidňujícího.
Já, když mám takovou náladu, se zavřu v pokoji, pustím si nějakou hudbu, lehnu si do postele a čtu si..nebo jen přemýšlím.
Ale to je jedno.
Každopádně jsem ráda, že jsi tenhle článek napsala, trochu mi zvedl náladu. :)

2 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 17:36 | Reagovat

Koukám, že klišé mi nevadí :D A to jako fakt :D Za AK gratuluju, mě určitě nevezmou :D
No jo, přestěhovala, na autorský blog, jelikož mě tamten jaksi přestal bavit :D Už mám podanou i přihlášku do AK, a určitě mě nevezmou, předpokládám :D
Neee, jen to nee T^T Já nechci :D I když musím uznat, že manga je to dobrá, jenom prostě nechutná (a děsivá :D) i když je pravda, že když jsem si ji před chvílí prolistovávala znova, už to bylo lepší :D Jo, ta kapitola v porodnici byla úžasná, ale mě se nejvíc líbila ta s tím majákem, ani nevím proč :D

3 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 17:36 | Reagovat

[2]: ...a začala jsem mít pěknou fóbii ze spirál :D

4 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 26. prosince 2010 v 17:45 | Reagovat

[1]: Kdyby byla Sakura jenom kladná, tak to ještě překousnu - sice s velkým sebezapřením, ale překousnu, jenže ona je taková mrcha... Momet, já mrchy ráda. Však víš, jak to myslím :D
To je asi nejlepší postup, ať si říká kdo chce si chce, člověk se se vším musí vyrovnat sám. Jsem ráda, že jsem tě aspoň trochu rozveselila.

[2]: Cože, tobě nevadí připitomělé holčičí postavy? :D
Proč by tě nevzali, já mám taky neautorské obrázky, ale ozdrojované. Je to super manga, když to vezmeš z technického hlediska, nakreslené je to super + je to bizarní v Lovecraftovském stylu, což z toho dělá asi nejlepší manga horor vůbec :D Aspoň já lepší neznám, jestli ty jo, sem s ním :D
Já si stojím za porodnicí, myslím, že to bylo zdaleka nejnechutnější... I dyž je pravda, že některé části řetího volume... No, kup si to a uvidíš, je to fakt něco :D Mi těch postav bylo i LÍTO a to víš, jaká obvykle jsem :D

5 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 17:52 | Reagovat

[4]: Abych pravdu řekla, ani ne :D
Ano, nakreslené je to úžasně :D Já nechutnosti ráda, akorát že tohle byl opravdu HOROR a ty nějak extra nemusím :D
Jo, porodnice byla nejnechutnější a taky úžasná, ale mě se nejvíc z neznámého důvodu líbil ten maják :D Byl takový... no... nevím :D A na trojku se z jedný strany nemůžu dočkat a z druhý se budu bát si to koupit :D

6 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 26. prosince 2010 v 17:56 | Reagovat

[5]: To já bych je VRAŽDILA :D
Ehm, ty nemusíš horory a po mé recenzi se rozhodneš koupit si Uzumaki? Masochistko :D
Chápu tvé dilema...Vlastně ne, víš, já Uzumaki přečetla za jeden den a vesele u toho jedla :D Myslela jsem si věci jako: "Páni, tohle je nechutné. Možná bych mohla přestat jíst... Ale ne, mi to nic nedělá." :D

7 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 26. prosince 2010 v 17:57 | Reagovat

A přiznejte se, kdo dal ty dva hlasy Sakuře? Já vám nic neudělám *schovává za zády pistole* :D

8 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 18:01 | Reagovat

[6]: Ne, opravdu nemusím horory, ale jakmile vím, že něco por mé vlastní dobro nemám dělat, udělám to. Takže tak :D
Já jsem při tom taky ze začátku jedla, nevím, u kterého volume, ale v jednu chvíli jsem pro jistotu knížku odložila, dojedla a teprve pak se k ní vrátila :D Jistota je jistota :D

[7]: Já ne, já nehlasovala! :D

9 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 18:02 | Reagovat

[8]: teda "pro" :D

10 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 26. prosince 2010 v 18:05 | Reagovat

[8]: Jinými slovy, jsi masochistka :D Já čtu horory v marné naději, že najdu něco, co mě vyděsí a nad čím nebudu zvedat obočí. U Uzumaki jsem obočí nezvedala, ale říkala jsem si jeno věci jako: "Zajímavé," ale vyděšená jsem nebyla.

*podezřívavě na tebe koukne* Jen aby, když ty máš ráda nepoužitelné hrdinky, u tebe si nejsem jistá :D

11 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 18:09 | Reagovat

[10]: Nejsem :D Horory jednoduše nemusím proto, že jich zatím moc neznám, takže nevím co od nich mám čekat :D

Já jsem ale VÁŽNĚ nehlasovala! :D

12 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 18:09 | Reagovat

[11]: a neřekla jsem, že je mám ráda, pouze, že mi nevadí :D

13 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 26. prosince 2010 v 18:13 | Reagovat

[11]: Ale :D Co asi ta máš od hororu čekat, buď násilí fyzické, nebo násilí psychologické :D Nevidělas Texaský masakr mtorovou pilou nebo Gothiku? Jestli ne, tak Gothiku doporučuju, to je super film.

No dobře, věřím ti :D Ale furt by mě zajímalo, kdo to byl a kam dal oči :D

14 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 26. prosince 2010 v 18:16 | Reagovat

[13]: No jo, já vím :D Ne, ani jedno, ale  Gothiku jsem oslintávala u bratrance :D

15 Tatra.nka Tatra.nka | Web | 27. prosince 2010 v 10:47 | Reagovat

Jak ty ses do všeho trefila :D .. je fakt, že jsem se tu u toho docela nasmála a pár bodů musela přečíst sestře, protože to jinak nešlo... ale máš naprostou pravdu ve všem co si tu napsala :D

16 neros-san neros-san | 27. prosince 2010 v 21:02 | Reagovat

S průkazem na střelnici u sebe stejně nemůžeš nosit zbraň....

17 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 27. prosince 2010 v 21:14 | Reagovat

[16]: To sice ne, ale pořád mám tu motorku :D

18 flair-dial flair-dial | Web | 27. prosince 2010 v 21:36 | Reagovat

:D joj... ta pravda XxD směju se ještě teď :)

19 Shikipon Shikipon | Web | 28. prosince 2010 v 13:25 | Reagovat

vtipný,výstižny..važně super *-* klaním se :D...vyborně píšeš :)

20 neros-san neros-san | 28. prosince 2010 v 15:20 | Reagovat

"Mám průkaz na střelnici a proto tě přejedu!"
:DD

21 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 28. prosince 2010 v 15:55 | Reagovat

[20]: Ne, přejedu tě, protože si děám řidičák :D I když... :D

22 Kira Seigi Kira Seigi | Web | 29. prosince 2010 v 12:47 | Reagovat

Geniální! :D a výstižný a vtipný :D
Áááá miluju tenhle článek :D

23 Eyami Eyami | Web | 29. prosince 2010 v 12:47 | Reagovat

Je to chytré, ale vážně se u toho nejde neválet smíchy :D . Ale vše (nebo drtivá většina) co píšeš se dá skoro ve všech anime najít... Smekám a smrkám XD

24 neros-san neros-san | 30. prosince 2010 v 19:45 | Reagovat

[23]: Eyami, co se týče smrkání, mám podobný problém a proto díky, že jsi mne inspiroval :D

Katsumi... :D

25 Tarumipu Tarumipu | 30. prosince 2010 v 20:40 | Reagovat

Zdavím Katsumi,
máš naprostou pravdu, jen mám malou připomínku, v bodě 16 bych ještě pro jistotu použila atomovku. Jen bych nejradši byla samotný záporák a atomovku a všechno to ostatní stokrát radši použila na hlavního hrdinu :D, ale jen za té podmínky že bys to nebyla ty, to by byla škoda. Jinak naprosto chápu odpor k vymatlaným prsatým hrdinkám *fuj, omluvně při pomyšlení na ně jdu zvracet*.
Jinak článek je naprosto grandiosní!!! Tleskám!!!

26 Nehalennia Nehalennia | Web | 4. ledna 2011 v 22:36 | Reagovat

Na větě "kdo nám ubližuje jak fyzicky, tak tělesně" mi něco nesedí. :-D Jinak dost dobrý článek, i když díl č. 1 byl lepší, tak často se tam nevyskytovalo opěvování jistého anime, je to trochu rušivé.

27 Bastett Bastett | Web | 6. února 2011 v 17:54 | Reagovat

tak takhle mě dlouho žádnej článek nepoložil xD

28 Šílená bruneta P Šílená bruneta P | Web | 21. února 2011 v 23:07 | Reagovat

Tak u téhle části jsem se víc než DOST nasmála =D Totálně mě to rozsekalo :D Hlavně dvanáctka :D Průměrný hrdina má cca 20 litrů krve :D To jsem smála hodně dlouho :) Prosííím napiš pokračování, články podobného typu mě dostávají :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na veškeré texty mám copyright a tečka. Jakmile někde najdu něco svého, budete litovat, že jste se narodili.