Zpět do jámy lvové

1. září 2010 v 17:49 | Katsumi-sama |  Egocentrická rubrika aneb JÁ
(Ano, jsem tak egocentrická, že jsem si kvůli tomu založila novou rubriku. Docházím totiž k závěru, že toho mám na blogu málo o svém dokonalém já, takže se připravte na nudné (snad každodenní) reporty. Bear with it.)

Tak je to tady - den, kterého jsme se všichni tak obávali, nastal. Vůbec mi nepomohlo, že jsem se každý den modlila ke všem existujícím bohům, aby ta škola konečně spadla (nebo aspoň aby se něco hodně ošklivého stalo fyzikáři), takže ode dneška kašlu na všechna světová náboženství (sorry, Athéno, sorry, Thore) a stává se ze mě 100% ateistka. Ateistka, která právě nastoupila do druhého ročníku střední průmyslové školy chemické, obor Aplikovaná chemie. Zní to dobře, ne?
Ale není.
Už ráno začalo to, čeho jsem se obávala: zmatky. Vstala jsem sice poměrně časně, přesto jsem se tomu nevyhnula. O prázdninách bylo na všechno moře času, ale já doteď nemám všechny učebnice, nemám vyřízenou studentskou průkazku a měsíčník tím tuplem ne, k čemuž si ještě mamka vymyslela, že musím jít nakupovat hadry, což je pro mě ten nejvyšší možný trest. Asi svým smýšlením nepatřím mezi ženskou část populace, ale prostě nevidím smysl ve dni, který strávím oblékáním a svlékáním hader, o kterých vím, že si je nakonec nekoupím, protože jsou hnusné/drahé/malé/velké/nepohodlné (ano, mamka se mnou chodí nakupovat, protože si myslí, že sama bych si nic nevybrala - na tom asi něco bude, protože kdybych cestou natrefila na nějaké knihkupectví nebo Gameshop, asi bych odtamtud nevylezla.)
Oproti všem očekáváním byl dnešní den celkem v pohodě. Hned ve vlaku jsem potkala spolužáka ze základky, takže jsme trochu podrbali (ať mi nikdo netvrdí, že kluci nejsou větši drbny než holky: on si s tím začal) a s nevelkým překvapením jsem zaznamenala, že jiný spolužák (zde ho budu pracovně nazývat Zetor) propadl. No, ne že bych to nečekala od někoho, kdo propadnul už v první třídě a ve vyšších ročnících se držel pouze silou vůle (a taky kvůli tomu, že kdyby propadl znova, učitelé by s ním museli strávit více času, což oni nehodlali dopustit, ale přece jen mě pobavilo, že propadl z matiky a z fyziky.) Zajímalo by mě, jakou mají matiku a fyziku v oboru Zemědělec. Slyšela jsem jisté nepotrvzené zvěsti, že v prvním ročníku je sčítání, v druhém odčítání, ve třetím násobení a ve čtvrtém dělení, ale zas TAK pitomí snad být nemůžou.
Na setkání se spolužáky jsem se moc netěšila - s většinou z nich mám stejný vztah jako s osinou v zadku - ale přece jen jsem je neviděla dva měsíce, takže tomu dávám cca týden, než mě zase začnou neuvěřitelně štvát. Setkání se spolužačkou, se kterou sedím v lavici a která má stejný názor na mé milované spolužáky, bylo fajn. Sdílíme stejný asociální pohled na svět (a morbidní smysl pro humor). Třídní nudil jako vždycky, takže jsme raději hrály piškvorky a jedly (činnosti, kterým se tak často věnujeme v hodinách, hlavně ve strojnictví. Je smutné, že budeme mít od letošního roku pouze jednu hodinu strojnictví, to se moc nenajíme, na druhou stranu ale zavádějí občanskou výchovu, což se jeví jako slibná "svačící" hodina).
Náš třídní má neuvěřitelný dar mluvit a zajímavých věcech nudně a o těch nudných taky nudně, ale přece jen jsem zaslechla něco ve smyslu "druhý ročník považuji za nejtěžší ze všech čtyř ročníků." Uh oh. Aby taky ne, bereme organiku. Dívala jsem se do učebnice a přišlo mi to celkem srozumitelné, tak nevím... A tento rok budeme mít naposledy fyziku, jupí! Zdá se, že stačí přežít tento rok a všechno se v dobré obrátí.
Když už mluvíme o tom přežívání... Nastupuju do tanečních. Moje první reakce byla asi taková: "HAHAHAHAHAHAHAHA!!!" Když jsem se minulý rok zapisovala, říkala jsem si, že je to ještě daleko a třeba se do té doby nějakým zázračným způsobem naučím vnímat rytmus (a konečně se mi podaří synchronizovat se svým vlastním tělem), ale žádný zázrak se samozřejmě nestal.
Druhý důvod mého psychopatického smíchu byl ten, že taneční nám samouřejmě vychází na pondělí, kdy končíme v 16:15. A hádejte, kdy máme být na tanečních? Ano, 16:15. Na druhou stranu máme laborky a to čytři hodiny v kuse, takže když pojedeme bez přestávek a a začneme dřív, možná skončíme tak, abychom to stíhaly.

Takže shrnuto a podtrženo: nemám na nic čas, nemám skoro nic vyřízeno, čeká mě nejhorší rok ze všech čtyř, znemožním se na tanečních (lituju toho nešťastníka, co bude tančit se mnou)... Aspoň že mám sarkasmus.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Skullka Skullka | E-mail | Web | 1. září 2010 v 17:57 | Reagovat

Já ti jenom du říct, že sem zrovna něco hledala v Zoner Pressu a co nevidím... ,,Spirála - Svazek 1" - Předprodej. Hned sem poznala ty kresby. Takže Uzumaki u nás vyšlo i v CZ xD a já se zmítám touhou si to přečíst (hold, když o něčem VIM, že to pro své vlastní dobro nemám dělat, tak to chci udělat úplně nejvíc (takhle sem se třeba začala dívat na Death Note xD) Mno, asi si to stejně přečtu, ale s NĚKÝM, kdo mi bude dělat psychickou podporu - a rozhodně si to nebudu kupovat dom.
http://www.zonerpress.cz/kniha/manga-komiksy/spirala-1

2 dajush-krainova dajush-krainova | Web | 1. září 2010 v 17:59 | Reagovat

Hezký design,jak se máš?co škola? :-DV jakem ročniku jsi?........

3 The The | Web | 1. září 2010 v 18:56 | Reagovat

Taky jsem se modlila, a to i když jsem atreistka. Nikdo nevyslyšel mou prosbu směřovanou chemikářce..
Mimochodem, myslíš, že má cenu si kupovat Uzumaki v češtině? Mě připadá, že je to lepší v angličtině, ale nevím..Ale tak, to je jedno.

4 Skullka Skullka | E-mail | Web | 1. září 2010 v 19:34 | Reagovat

P.S. Oo, teď sem se dozvěděla, že Uzumaki je i film... to asi víš. Viděla si ho? Je to stejně děsivý jak manga, nebo víc/míň? (abych věděla, co bych kdyžtak měla zkouknout první xD)

5 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 1. září 2010 v 20:24 | Reagovat

[1]:

[4]: Vždyť Death Note nebyl strašidelný :D O Uzumaki v češtině vím, ale nevěděla jsem, že už je to v předprodeji :D Strašidelnější je určitě manga, co jsem viděla z filmu (neviděla jsem ho celý), tak ten zas tak děsivý nebyl. A první se koukneš na co, na méně nebo více děsivý? :D

6 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 1. září 2010 v 20:26 | Reagovat

[3]: Já moc českým překladům nedůvěřuju, protože jsem viděla, jaké rozdíly jsou mezi anglickými originály knih a překlady, ale asi to není moc logické, protože v anglické verzi budou taky odchylky. Myslím, že v tom nebude nic vyloženě špatného, ale už jen z jakéhosi principu více důvěřuju anglické verzi, kterou mám doma.

7 Skullka Skullka | E-mail | Web | 2. září 2010 v 17:05 | Reagovat

[5]: Já vím že DN strašidelný nebyl, ale já ve všech recenzích četla že je to "hrozně děsivej horor" (fakt, nekecám!) ale já si to dřív myslela a bála se na to kouknout, mno... Pak sem to shlídla :D
Méně, určitě méně (ha, a k čemu mi to bude, když bych někdy chtěla vidět obojí?). Ono to není v předprodeji, ono to je dokonce dneska už V PRODEJI! Přesvědčuju se, že sou to jen nějaký obrázky, tak co z toho můžu mít, že. xD nejdřív ale asi zkusím domů propašovat pár jinejch hororů... Ať si ověřím, jak moc odolná sem. :D
Já mangu v ájině nečtu, ani nekoukám na anime v ájině, ani knížky nečtu v ájině prostě v ájině nic, páč si POKAŽDÝ musim každý slovo, co tam je, hledat ve slovníku, a to mě fakt nebaví... Že bych se letos zkusila v ájině zlepšit? (přece jen, všechno přeložený není - ať už filmy, knihy, anime nebo mangy...)
Já mám radši, když to mám v CZ, pak se na to můžu líp soustředit a vychutnat si to, takže opravdu nesháním en věci záměrně... No jo, jenže u mangy je to takhle: do ájiny se to překládá z japonštiny a do češtiny se to překládá z ájiny (teda, alespoň myslim, nebo ne?) takže to už je překlad trošku lámanej přes koleno. Co mi ale vadí u mang (a u anime si to užívám) že tam většinou nenechávají ty oslovování za jmény - san, kun, sama, senpai... To mi celkem chybí T_T
P.S. Uzumaki se to jmenuje i v ájině?
P.P.S. Jaké horory sou ještě horší než Uzumaki? :D

8 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 2. září 2010 v 17:15 | Reagovat

[7]: Tak to musel napsat nějaký mentouš, protože Death Note je psychologický thriller/detektivka.
Co můžeš mít z pár obrázků? No, moje spolužačka doživotní trauma, ale ona je celá taková vadná, takže si z ní neber příklad :D Angličtina je lehký jazyk (říká někdo, kdo se první naučil anglicky a pak se začal učit japonsky, finsky a latinsky z anglických stránek... A uvažuje o keltštině :D) Né, toho si nevšímej, jazyky jsou můj koníček... A halvně ty, které nikdy nevyužiju :D Ale někdy už je to i nemoc, viz. moje konverzace s kámoškou, která zapomíná česky - Ona: "A pak tam přiběhli ti obrovští... ééé... lizardi, jak se to řekne česky?"
Já: *WTF pohled* "Ještěrky."
To je přesně to, co mi na českých překladech vadí... Plus fakt, že když tam suffix dají, většinou ho skloňují, z čehož mě docela bolí oči (oslovení Jin-chane je teda úděsné).
P.S. Jo, Uzumaki je to i v angličtině.
P.P.S. Fakt to chceš vědět? :D Boogiepop Phantom (i když je v tom hodně surrealismu a těžké na pochopení), Bokurano, Ghost Hound, Ichi The Killer (manga), Perfect Blue... Ale není to o tom explicitním hnusu, tam jsou děsivější příběhy. Pokud ale jde o kresbu, tak Uzumaki je asi nejbizarnější věc, co znám.

9 Skullka Skullka | E-mail | Web | 2. září 2010 v 17:41 | Reagovat

[8]: Co? Perfect Blue je horor? Ooo, tak na to sem se chtěla koukat... Něco sem o tom četla ale neříkali, že je to horor xD tak a mám to, moje další anime - Perfect Blue (a pro jistotu se na to budu koukat na televizi v pokoji mýho staršího bráchy... btw, to je film nebo seriál?
No, japonsky se chci taky učit... Oprava: BUDU se učit, už sem přihlášená do kurzu, teda jestli ho otevřou... (jinak doma mluvím japonsky už asi rok, všichni z otho šílí xD) no a do budoucna sem si vymyslela korejštinu a čínštinu, nehledě na to že letos se začínám učit německy... (to je sice povinný, ale já mám Německo ráda (tedy hlavně Tokio Hotel, no xD) dřív sem se chtěla učit francouzsky, ale to mě přešlo po té, co sem uslyšela tu děsnou francouzskou písničku kde se zpívá "I Love Dance..." (a tátovi se líbí, takže mi jí pokaždý pouští naschvál nahlas T_T nejhorší píseň světa).
Tak proč to je u nás "Spirála"? Ale má to tu výhodu, že v originálním názvu to může třeba japoncům a angličanům/američanům zdeformovat pohled na Naruta (xDD) ale čechům se to tedy asi nestane, no xD
Fajn, takže pokud zvládnu Uzumaki, budu se moc v klidu koukat na všechny hnusy xD (ale mamíí, tohle? to nic není, koukej, co sem přečetla *vyjede jí pár obrázků* máma: ???????)

10 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 2. září 2010 v 19:42 | Reagovat

[9]: Není tam moc krve a násilí, ale příběhem to je horor a jeden z nejlepších :D No nevím, do čínštiny bych se moc nepouštěla, kvůli kanji by se mi to pletlo s japonštinou a navíc v každé oblasti číny mluví jinak a slyšela jse, že k ovládnutí čínštiny musíš mít i hudební sluch, což u mě nehrozí :D Já nemám povinnou němčinu, vybrala jsem si španělštinu, protože na němčinu mám šílenou averzi... Sice bych to rozhodně využila víc než tu keltštinu, ale keltština je krásná :) Francoužštinu mám někde v pořadníku, ale ne moc vysoko, páč nesnáším Francouze (stejně jako Němce :D)
Protože Češi vžycky musí mít něco extra, strašně mě ty přeložené názvy štžvou, proč prostě Elegie pro ovečku nemůže zůstat Hitsuji no Uta? Zní to líp a navíc by bylo všem otaku už z názvu jasné, že je to manga.
Jak už jsem řekla, Uzumaki mi nepřišlo zas tak strašidelné, protože jsem z těch, kteří pokládají dobrý psychologický horor za děsivější než potoky krve... přesto Uzumaki miluju, protože je to mistrně zvládnuté :D

11 Skullka Skullka | E-mail | Web | 2. září 2010 v 22:17 | Reagovat

[10]: No, já hudební sluch mám (chodím na klavír, do zpěvu a do sboru :D) takže to by asi problém nebyl no :D ale netuším, jestli mi to pude, ale jak říkám - zatím vede japonština, u těch dalších netušim :D promiň, ale já nechápu lidi, co si vyberou španělštinu - je to podle mě docela na nic (kde se domluví člověk španělsky? a jižní americe a ve španělsku - ani jedno mě neláká, takže díky, nechci). Já si myslím, že u těch "Českých" mang je to tak, že se asi snaží zaujmout i širší veřejnost než jen skálopevné otaku, kterým při pomyšlení na mangu, kterou je možno si u nás koupit, srdíčko radostně zaplesá (jako mě, Gravitation byla moje první manga-a naprosto ji miluju). Proto tam všude cpou "Toto je manga! Japonské mangy se čtou zprava doleva!", proto přepisují anglické přepisy do českých (to alespoň nedělaj u překladů z netu :D) a proto nikam nedávaj koncovky u jmen... A já si myslím, že je to dobře, upřímně, komu se to nelíbí, přečte si to anglicky (jako třeba ty) ten, komu to nevadí, to přetrpí (jako třeba já) a alespoň do našich řad otaku natáhnou alespoň další lidi, že :D Nemyslím si totiž, že by normální lidi kupovali něco s názvem "Hitsuji no Uta". Potoky krve mi nevadí, krev mám ráda, teda, pokud to není něco psychopatickýho (třeba jak v tý český manze "Vějíř" zabil kluk svou mladší sestru jen za to, že mu kazila rande, a to ještě tak, že jí zabod flétnu do hlavy) Abych řekla pravdu, krev mám ráda a to hodně. Úplně nejradši sem, když tu krev vyrábím já... v hrách (ne, neřežu sebe ani nikoho jinýho, abych viděla krev, zas tak šáhlá nejsem :D) Čím krvavější hra, tím lepší. Třeba X-Men - Wolverine, to je úplně nádherně hrozně krvavý a já mám vždycky úsměv ve tváři, když těm lidem usekává nohy a nabodává je na klacky a kolem potoky krve (asi se začnu dívat na Elfen Lied, abych uspokojila alespoň vizuálně svou upíří stránku xD)
Na Perfect Blue sem už domluvená se svým bráchou, tak už se na to těším no :D
P.S. Koukám, že na Wikipedii je u Elegie pro ovečku "Horror manga". Fakt??? Neřekla bych, spíš že je to ehm depčivá manga no (četla sem kousek).
Ok, už mizím, píšu hrozný komentáře... *čti:hrozně dlouhý*

12 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 3. září 2010 v 15:18 | Reagovat

[11]: Ale pořád se to plete s japonskými kanji a čínskými kanji, která vypadají stejně/znmaenají něco jiného nebo vypadají jinak/znamenají to samé :D Vidíš, mi třeba o to Španělsko a Ameriku jde :D navíc si vždycky vybírám jenom jazyky, které se mi líbí a je mi jedno, jestli je využiju nebo ne, beru to spíš jako koníček. Tak dobře, v tomhe asi máš pravdu, ale já mnohdy ani nevím, o jakou mangu jde, když ji přeloží do češtiny... Hitsuji no Uta je zrovna na překlad docela lehké, ale kdybych nevěděla, co to znamená, asi bych si to nekoupila, což by byla škoda, protože Toume Kei je můj oblíbený autor.
A když už jsme u toho, u nás si "normální" člověk nekoupí pomalu ani komix, takže to máš stejně jedno. Ale já neříkám, že krev nemám ráda - obvykle na to koukám dost ráda, ale nesmí to být nic vyloženě hloupého, protože moje intelektuální stránka vyžaduje dobrý příběh :D Jo, jiné než krvavé hry/bojovky/rpg ani nehraju... Ze všeho nejvíc miluju TES IV: Oblivion, to sice moc krvavé není, to je pro změnu fantasy rpg, což je žánr, kterého se nemůžu nabažit. Pak mám ráda Resident Evil (ještě tu prastarou verzi na PS1 :D), Silent Hill, F.E.A.R. Plánuju si pořídit Dragon Age, prý je to super. Elfen Lied bylo fajn anime, občas sice přeháněli tu ecchi stránku, ale vzhledem k tomu, že tam bylo dost akce a příběh byl dobrý, tak jsem to vydržela :D
Jo, Perfect Blue je úžasný film, hodně na psychologii a přemýšlení. Dneska dávají horror tag skoro ke všemu, takže jeden musí pořádně hledat, aby našel něco děsivého :D Viz. jak označili film Stmívání z horor, z toho jsem teda nemohla :D Dokonce ani anime Ayakashi: Japanese Classic Horror mi nepřišlo moc hororové, i když by to jeden čekal. Byly to spíš příběhy o nadpřirozenu, sice celekm pěkné, ale ne strašidelné.

13 neros-san neros-san | 3. září 2010 v 23:50 | Reagovat

Nechodíš na chemárnu do Brna, že ne?
To by byla příliš velká haluz... na druhou stranu by to bylo fajn... ok, měj se.

14 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 4. září 2010 v 18:16 | Reagovat

[13]: Ne, chodím do Ostravy...

15 Kewrea Kewrea | Web | 7. září 2010 v 0:14 | Reagovat

[14]: haha ja tam chodila taky :D je vtipne najit na netu nekoho ze skoly :D organyka je srozumitelna do prvniho pololeti az padnou rekcni mechanizmy tak tepr zacne sranda...a dragon age si porid je to uzasna hra...akorat jeji minus je ze ma asi tisic dlc

16 Giornale Giornale | Web | 7. září 2010 v 17:26 | Reagovat

Do tanečních jsem naštěstí nechodila, můj smysl pro rytmus je ještě horší než tvůj. Apadle mě jsou kluci větší drbny než my holky. Zrovna nedávno jsem to s kámoškou probírala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na veškeré texty mám copyright a tečka. Jakmile někde najdu něco svého, budete litovat, že jste se narodili.