Praktický interaktivní průvodce světem upírů

9. srpna 2010 v 16:19 | Katsumi-sama |  Pro zábavu
Dostala jsem chuť napsat článek trochu jinak, takže to berte jako takový maličký experiment.

"Přistupte blíže, přistupte blíže! Uvidíte nevídané, uslyšíte neslýchané!" vykřikuje drobná blondýnka v černých šatech z nejmenovaného obchodního řetězce (nebudeme přece nikomu dělat reklamu) a horlivě kolem sebe máchá letáky. Jste zvědavi, proto přistoupíte blíž. Ale zdá se, že to jste neměli dělat: podivně individuum vás totiž zmerčilo a zdá se, že v jejích očích vypadáte jako snadná oběť.
Než se stačíte vzpamatovat, blondýnka k vám přiskočí.
"Ty!" vykřikne teatrálně.
"Já?" zeptáte se celkem zbytečně: všichni kolem vás už totiž dávno vyklidili pole. Narozdíl od vás věděli, co je pro ně dobré.
"Vidím ti to na očích," prohlašuje bloncka a její vlastní oči se lesknou maniakálním leskem. "Tys vždycky chtěl vědět všechno o upírech, že?" Něco vám říká, že byste se od té podivné existence měli klidit co nejdál.
"No, vlastně ani ne," snažíte se vycouvat.
"Výborně!" ignoruje vaše odmítnutí. "V tom případě stačí jít se mnou do... Domu Temnoty!" Nato zvrátí hlavu a začne se šíleně smát. Moc velký dojem to na vás neudělá, ale je vám jasné, že z toho už se nevykroutíte.Rozhodně ne poté, co spatříte, že dívka má kolem pasu podezřele vypadající krucifix, věnec česneku (jak je možné, že jste si jej předtím nevšimli?), sadu zkumavek, repelent proti hmyzu, stříbrný kolík a taser. Je jasné, že je připravena na všechno.
"Dům temnoty?" ptáte se nechápavě.
"To je místo, kde se naplňují nejhorší noční můry lidského pokolení," šeptá podivným hlasem a slunce zakryjí temná mračna.
"K-kdo jsi?" vykoktáte, protože její zjev vám z nevysvětlitelných důvodů způsobil husí kůži. Její výraz se kompletně promění: tvář se jí rozjasní úsměvem a zasalutuje.
"Já jsem Katsumi z blogu katsumi-kagakusha.blog.cz a jsem tu, abych vás provedla po světě upírů."
Absolutně nechápete, o čem to mluví. Jaký blog? Co je to za nesmysl? Než se stačíte hlouběji zamyslet, Katsumi vytáhne ze své kapsy obušek (jak se jí tam vlezl? tak to je záhada, kterou nikdy nerozluštíte) a začne si s ním zkušeně pohrávat.
"Hej! Co to dě-" snažíte se protestovat, ale než se vykoktáte, uvědomujete si jen ránu do hlavy a pak už je jenom tma...

O hodinu později

S nesmírnou bolestí hlavy se probudíte v jakési temné kobce. Nad vámi se starostlivě sklání Katsumi a její starost by byla o dost dojemnější, kdyby vám nebylo jasné, že onu ránu vám uštědřila ona.
"Tys mě praštila!" vykřiknete.
"Jo," řekne Katsumi bez nejmenšího náznaku výčitek svědomí. Dokonce vypadá sama se sebou docela spokojeně. "Přece jsem ti nemohla ukázat cestu do Domu temnoty. To by mě pak museli..."
"Zabít?" přerušíte ji vzrušeně.
"Vyhodit z práce," dopoví Katsumi otráveně. "Ale nemám celý den na to, abych ho promrhala s tebou." S těmito slovy nakoukne do svého diáře, ve kterém zahlédnete věci jako: 15:30, zničení světa a 19:00, večeře s maminkou. Potřesete hlavou, protože se vám to muselo jenom zdát. Katsumi vás popadne za ruku a postaví vás na nohy: na někoho tak malého má překvapivou sílu.
"OK, takže můžeme začít s exkurzí. Pamatuj, že nenesu následky za nic, co by se ti případně mohlo stát. Nedoporučuju krmit exponáty a iž vůbec jim neťukej na sklo, bývají docela citliví." Docházíte k závěru, že nejlepší bude mlčet - dobře si pamatujete, co dokáže se svým obuškem, takže jenom vesele přikyvujete.
Katsumi se usměje a a vede vás úzkými chodbičkami dále do temnoty. Všímáte si, že na zdích se v pravidelných intervalech objevují podezřelé rudé skvrny. Nenápadně si k jedné z nich přičichnete a vaše obavy se potvrdí - je to kečup. Duše se vám svírá děsem - který úchyl by potíral stěny kečupem???
"Tak!" vykřikne Katsumi a upoutá tím vaši pozornost. Ani jste si nevšimli, že jste už došli do obrovské temné místnosti, která kdysi evidentně bývala mučírnou. Na zdech visí různé podivné nástroje, jejichž účel raději nechcete znát a po zemi se tu válí hračky jako španělská bota, palečnice a skřipec. O zeď je pečlivě opřena železná panna. Nervózně polknete. Katsumi si všimne, kam se ubírá váš zájem a ušklíbne se.
"Miluju Iron Maiden." Chcete namítnout, že to přece vůbec nedává smysl, ale vaši pozornost zaujme jedna z mnoha klecí, ve které se nachází malý a neškodně vypadající netopýr. Teď je řada na vás, abyste se ušklíbli.
"Tohle má být ten tvůj upír?" posmíváte se.
"Ne, to je potrava pro tohohle," kývne Katsumi k vedlejší kleci. Při pohledu na veliké a chlupaté "cosi" s krvelačnýma očima si šokem málem sednete na zadek. Je to vysoké asi dva metry, svaly to má jako z oceli a přes samé chlupy nevidíte žádné obličejové rysy, pokud tedy nepočítáte rudé oči a vyceněné tesáky. Něco vám říká, že tohle stvoření by soutěž Miss rozhodně nevyhrálo. Katsumi se chová, jako by se nechumelilo a započíná svůj výklad.
"Právě se díváte na nejzákladnější druh upíra. Oni sami o sobě tvrdí, že jsou starý a vznešený druh, já o nich tvrdím, že vznikli krátce po výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu. To by taky vysvětlovalo jejich fobii z jakéhokoli druhu světla. I přes svou na první pohled děsivou tělesnou konstituci bývají mláďata těchto upírů často šikanována, protože na ně stačí posvítit baterkou a oni se s pláčem utíkají schovat k mamince, což z nich činí ideální terč. Nejsou ničím zajímaví, ale dokázali by vás zabít jediným máchnutím tlapy," mávne Katsumi rukou. "Pokračujte dále, prosím." Omámeně následujete svou průvodkyni k další kleci, ve které s bohorovným klidem sedí pohledný mladík. Má dlouhé vlasy barvy černého sametu, které se lesknou, jako kdyby byly naolejované. Jeho tvář disponuje ostrými a výraznými rysy, vysokré aristokratické čelo značí značnou inteligenci a zpoza hustého obočí na vás zírají uhrančivé tmavé oči. Pokožku má bílou a na pohled hebkou jako alabastr, na sobě má staromódní bílou košili a kožené kalhoty. Už jen z pohledu na něj vás mrazí, ale zároveň vás jaksi přitahuje.
"A toto," pokračuje Katsumi ve své řeči, "je typické druhé vývojové stadium upíra, které už se naučilo žít mezi lidmi. Fyzicky není tak silný jako první stadium, ale jeho slovní zásoba už obsahuje víc než jen citoslovce. Bývají pohlední a charismatičtí, mají větší sílu než vy a pár nadpřirozených schopností, přesto se jich zbavíte docela snadno, pokud použijete česnek nebo krucifix. Celkově vzato je to docela příjemná parta, rádi čtou poezii Charlese Baudelaira, mají styl a jsou nechutně bohatí."
"Dovolím si nesouhlasit," ozve se upír. "Mám mnohem raději Paula Verlaina."
"Vedou se s nimi docela dobré debaty o knihách a pokud vám nevadí, že se vás občas pokusí sežrat, přátelství s nimi je celkem zábava."
Chvíli pozorujete upíra, který se na vás kultivovaně usmívá, ale z vedlejší místnosti se začíná linout srdceryvný nářek. Katsumi protočí oči v sloup a beze slova vám pokyne, ať jdete za ní. Upír vás celou dobu pozoruje a vy se jen neradi odtrháváte od jeho hypnotizujících očí.
Jak klušete za Katsumi, nabývají výkřiky stále zřetelnější podoby. "Bééééé... Bééééé.." Bečící upír? "lóóóó..." Na klec moc dobře nevidíte, protože je obklopena hordou šílených fanynek, které křičí věci jako: "Edwarde, lásko!" a "Můžu dostat autogram na podprsenku?" Katsumi se zamračí.
"Nechápu, jak se tady vždycky dostanou. Přísahala bych, že ještě před 5 minutami tady nebyly." Vytáhne z jedné ze svých bezedných kapes plamenomet a bez mrknutí oka ho namíří na ječící děvčata.
"Na exponáty se nesahá. Jo, tohle je Edward Cullen, nejvíc šikanovaný upír, jakého jsem kdy poznala. Nenávidí ho jeho vlastní druh, protože je totálně ponížil svými výlevy. Nefunguje na něj v podstatě žádná metoda likvidace, i když největší mozky upírologie se domnívají, že je to kříženec emo upíra a světlušky, takže by měl stačit obyčejný repelent proti hmyzu. Trpí rozpolcením osobnosti, bezdůvodnou agresivitou a mnohočetnými poruchami chování. Trpí také psychickou poruchou, kvůli které si myslí, že umí číst myšlenky. No tak, Edwarde, co si myslím?"
Edward se pouze traumatizovaně rozhlíží kolem sebe a vykřikuje Bellino jméno. Na Katsumiině tváři se objeví výraz čirého hnusu, ale než stačí cokoli říct, kolem hlavy jí proletí stříbrná kulka. Oproti tomu Edwardova hlava takové štěstí nemá a kulka se mu zavrtá přímo mezi oči, načež Edward padá mrtev k zemi. Tolik k otázce, jak by se dal zabít. Je smutné, že teorie s repelentem zůstane neověřena.
"Hezká rána, pane," opáčí z jiné klece známá upírka Victorie Seras z anime Hellsing.
"Zatracený rádoby upír," odfrknul si Alucard z téhož anime, v ruce stáe ještě svírajíc svou věrnou pistoli.
"Alucarde, kolikrát ti mám říkat, že nemáš střílet jiné exponáty?" rozčiluje se Katsumi.
"Konal jsem svou povinnost," usměje se Alucard psychopaticky. Otřeseni stojíte a nevíte, co máte dělat. "Tak to by stačilo," všimne si vás konečně Katsumi a tleskne. Najednou se propadáte do temné nicoty a....
Vzbouzíte se na ulici, bolí vás hlava a nemáte peněženku. Stalo se to, nebo to všechno byl jenom sen?
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Koki Mrs. Koki | Web | 9. srpna 2010 v 16:24 | Reagovat

Ten kečup byl opravdu legrační. Čekala bych, že to bude rudá krev!

2 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 9. srpna 2010 v 16:25 | Reagovat

[1]: Na co plýtvat krví, když vypadá vizuálně stejně? :)

3 Vivi Vivi | Web | 9. srpna 2010 v 16:33 | Reagovat

Tohle je vtipný :D
Fakt sem se u toho nasmála. Hlavně ten konec ve stylu "jak by to dopadlo, kdyby se potkali upíři z filmů"

4 Bereniké Bereniké | Web | 9. srpna 2010 v 16:38 | Reagovat

:D:D:D tak tohle je geniální :D

5 momonika momonika | Web | 9. srpna 2010 v 16:42 | Reagovat

To bolo geniálne :D:D chudák Edward :D:D Skapínala som smiechom :D:D

6 nerrti nerrti | Web | 9. srpna 2010 v 16:47 | Reagovat

Bezpochyby nejlepší dosavadní článek. Bravo. :D Povinnost naprosto chápu. :D Perfektní.
*vyjádřil by se inteligentněji, ale nic ho nenapadá :D*

7 *Mlle.Juillet *Mlle.Juillet | Web | 9. srpna 2010 v 16:48 | Reagovat

díky moc, já se za fanouška moc nepovažuji, magořit z toho nebudu, mimochodem geniální...:D

8 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 9. srpna 2010 v 16:48 | Reagovat

Děkuju, popravdě řečeno jsem tak nějak čekala, že se můj článek mezi záplavou těch ostatních ztratí :D

9 Reni Reni | Web | 9. srpna 2010 v 17:09 | Reagovat

Geniální nápad! :D Článek znovu pobavil ^^

10 Chixx:*) Chixx:*) | Web | 9. srpna 2010 v 18:52 | Reagovat

ahoj..chcela som sa ťa spýtať,že na akej stránke sa dajú pozerať manga? alebo čítať..ale v nejakom takom jazyku čo by som aj rozumela pls xD (slovensky,česky)

11 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 10. srpna 2010 v 9:07 | Reagovat

Dobře ty, moc dobře ty :D

12 Estel, Denaille Estel, Denaille | Web | 10. srpna 2010 v 15:00 | Reagovat

:D Heh, tak tohle bylo dobré. Alucarda jsem na konci nečekala, ale bylo to přímo geniální. :D A Edward emo světluška... :D myslím, že si tohle budu dlouho pamatovat.

13 Alatariel Alatariel | Web | 10. srpna 2010 v 16:20 | Reagovat

pěkně vystižené, to se ti moc povedlo :D

14 Psycho Yandere Psycho Yandere | Web | 10. srpna 2010 v 17:39 | Reagovat

Hahahaha! Katsumiii, ty jsi zabila Edwarda! Hip hip hurá! Hip hip hurá!

15 lunyxis lunyxis | Web | 12. srpna 2010 v 10:34 | Reagovat

ůžasné! vtipné! nezapomenutelné! natřelas mu to bídákovi světlušce. a druhé vývojové stádium vypadá velmi simpaticky. :D

16 Sciurine Sciurine | Web | 12. srpna 2010 v 15:29 | Reagovat

Skvelé, dobre som sa pobavila... :-D

17 Amia Amia | Web | 14. srpna 2010 v 1:26 | Reagovat

Já, já, já, nemám slov. Už pár minut se snažím napsat komentář, který by dostatečně vyjádřil jak dobrý ten článek je nez toho, aniž bych začala vykřikovat jak je Edwardovský.
Takže, bohužel, spokojím se s nedostatčeným - chytlavé, zábavné, potkala jsem všechny které znám (možná bez toho z Van Helsinga..? Ten je blízko k tvému 2.stupni), zvlášť mě potěšil Alucard, čtivé a velice originální.

18 Amia Amia | Web | 15. srpna 2010 v 23:48 | Reagovat

Ps: dala jsem si na blog do svého článku odkaz na tehle tvůj, tak mi popřípadě napiš a já ho smažu  :)

19 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | 16. srpna 2010 v 9:37 | Reagovat

Děkuju, lidi :D

[18]: To je pro mě spíš pocta :D

20 Amia Amia | Web | 16. srpna 2010 v 20:36 | Reagovat

[19]: No tak, co kdyby náhodou že  :)

21 Nika Nika | Web | 27. srpna 2010 v 16:56 | Reagovat

Katsumi, můžu si na někdy rezervovat prohlídku? Po upírech nešílim, vlastně mě ani trochu nezajímají, ale rozhodně by to byla sranda! :D

22 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 28. srpna 2010 v 16:01 | Reagovat

[21]: Pokud máš odvahu a peníze, klidně :D

23 Šílená bruneta P Šílená bruneta P | Web | 21. února 2011 v 22:40 | Reagovat

Krásný, nemám slov =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na veškeré texty mám copyright a tečka. Jakmile někde najdu něco svého, budete litovat, že jste se narodili.