Bouřka aneb Akční nabídka K&K Shopu

30. srpna 2010 v 19:56 | Katsumi-sama |  Pro zábavu
Další článek, který je pojat mým specifickým způsobem, protože mě nebaví číst meteorologické výlevy a lá Wikipedie a články typu: Bouřku mám/nemám rád/a, protože... V hlavních rolích účinkují: Katsumi (poněkud sadističtější a zákeřnější verze mého už tak dost pokřiveného já), Kojirou (její podpantoflácký kolega v práci), Yuuki (výsledek Katsumiina experimentu), Hotaru (sympatická zlodějka, které si přivlastňuje všechno, co není přibité)... A VY.

Z laboratoře se ozývá šílený smích. Nepřipadá vám to divné: vlastně by vám spíše připadalo divné, kdyby se z laboratoře šílený smích neozýval. Když se to stalo naposledy, pohřešovali jste Katsumi ještě další tři týdny, během kterých jste si pomalu začínali myslet, že od ní máte konečně pokoj. Mělo vám být jasné, že tak lehce se jí nezbavíte - vrátila se s úsměvem na rtech a tvrdila, že odjela na turné skupiny Tokio Hotel. Vzhledem k tomu, že s sebou nesla jakýsi pytel, ze kterého vykukovalo něco, co se nápadně podobalo lidské ruce a už nějakou dobu jste slýchali znepokojené zprávy o zmízení dvojčat Kaulitzových, docela jste jí to i věřili.
Už nějakou dobu sice brigádničíte v K&K Shopu, ale na podobné věci si nikdy nezvyknete. Těm, kteří tady vydrží pracovat, sice platí přímo královsky, na druhou stranu jste si ale dobře vědomi, jak nízká je pravděpodobnost, že někdo tady vydrží bez újmy pracovat déle než 2 měsíce v kuse. Vlastně jste úplně první člověk, kterému se to povedlo. A ještě Yuuki, ale o tom se nedá prohlásit, že je to člověk. Sedíte za stolkem a popíjíte kafe, směna vám začíná až za pár minut. Jste tak zabraní do svých psychických příprav, že si ani nevšimnete příchodu vašeho druhého šéfa. Je sice trochu méně psychicky narušený než Katsumi, ale taky by se nedal nazvat zrovna příčetným. Usměje se na vás a přisedne si.
"Dobré ranko," pozdraví vás.
"Dobré," odpovíte podezřívavě. "Tak na čem dneska Katsumi dělá?" Popravdě řečeno to chcete vědět jenom z toho důvodu, že kdyby to bylo moc nebezpečné, prostě vezmete nohy na ramena plat neplat.
"Stala se obětí komunismu - myslí si, že by bylo fajn ovládat počasí, takže pracuje na něčem, co prý má vyvolat bouři."
Pokývete hlavou - už vám to ani nepřipadá divné. Do nastalého ticha se ozývají pouze výkřiky z laboratoře - věci jako "Ono to žije!" Máte podezření, že Katsumi podobné věci vykřikuje jenom proto, že ji to prostě baví.
"Myslím, že by bylo mnohem levnější, kdyby se pokusila o tanec deště," ozve se ode dveří - dovnitř vstupuje Hotaru, notoricky známá kleptomanka. Není vám jasné, proč ji tady tolerují, ale musí mít nějaký důvod... Počkat, nemusí. Oni jsou šílení. Kojirou se ušklíbne.
"Však víš, co si myslí o zastaralých metodách." Hotaru s pochopením přikývne a nenápadně strčí do kapsy jablko. Vyvinula svůj vlastní druh nenápadnosti: vlastně to strčí do kapsy tak okázale, že nikomu ani nepřipadá, že by kradla - kdyby totiž opravdu kradla, snaží se to zakrýt, no ne? Jakmile se nad tím zamyslíte, celkem to dává smysl a navíc jí to vychází.
"Ahoj, Hotaru," usmějete se jejím směrem a ujistíte se, že peněženku máte stále na místě. Jeden nikdy neví. Než vám zlodějka stačí odpovědět na pozdrav, z laboratoře se ozve hlasitá rána. Normálně byste to považovali za běžnou zvukovou kulisu, ale asi o vteřinu později se Katsumi vyřítí z laboratoře, rychlostí světla proběhne kolem vašeho stolu a míří neomylně ven. Tohle spustí okamžitou reakci - vy i Koujirou v mžiku zvednete svá ctěná pozadí z židlí a utíkáte, abyste spasili holý život - když utíká někdo jako KATSUMI, něco se hodně vážně zvrtlo. Hotaru popadne kávovar, jeden kilogram mouky, sešívačku a bleskurychle vystřelí z ohrožené zóny, což taky o něčem svědčí. Normálně by toho sebrala mnohem víc.
Nějakým zázrakem se všem povede dostat ven. Všem kromě Yuukiho, který dál nerušeně spal ve svém kumbálku, ale o jeho život si nikdo starost nedělal - ten kluk prakticky nikdy nežil a pokud by se mu něco stalo, jeho opravy by nebyly tak vážným problémem.
"Co.. se.. stalo?" vysouká ze sebe produce oddechující Kojirou s pohledem upřeným na Katsumi. Ta jenom provinile uhne pohledem a spatří Hotaru, která si s gustem prohlíží svůj nový kávovar.
"Jak jen můžeš krást v takové chvíli?" snaží se odvést pozornost. Kleptomanka se zatváří dotčeně.
"Já? A krást?! Urazilas mě! Tady mě už nikdy nikdo neuvidí!"
"Jaký trest," podotknete sarkasticky.
"Já a moje palma jdeme domů," ignoruje vás Hotaru, popadne květináč s palmou, který krášlí vchod do obchodu, a rázuje si to směrem k domovu.
"To ale není tvoje pal-" snažíte se ji zastavit, ale už je pozdě, jelikož zlodějka je dávno pryč. Jak jinak.
"Ohledně toho, co se stalo v laboratoři..." navazuje Katsumi na předešlé téma. "Mám pro vás dvě zprávy, jedna je dobrá a druhá je špatná. Ta dobrá je, že se mi povedlo vytvořit bouři." Nechápavě vzhlédnete k obloze, která je absolutně bez mráčku.
"Ta špatná je, že se mi to povedlo uvnitř laboratoře, takže je s největší pravděpodobností zničená."
Kojirou se netváří příliš překvapeně, pouze prohodí něco ve stylu: "Už zase?" Nedivíte se mu, protože laboratoř musela být kompletně přestavěna cca 3x do měsíce a z nějakého záhadného důvodu to vždycky platil on.
"Chceš mi namluvit, že uvnitř zuří bouřka?" optáte se nevěřícně. V tu chvíli zaslechnete zevnitř cosi jako hrom a oknem se mihne něco, co bylo s největší pravděpodobností blesk. V tomhle cvokhausu už se nedivíte ničemu.
"Co teď?" zeptáte se a doufáte, že nikdo neodpoví "Teď si dáme Deli," protože ti dva by toho byli klidně schopní.
"Co kdybychom z toho udělali atrakci?" navrhne Katsumi po chvíli úpornéhp přemýšlení. "Bouřku uvnitř ještě nikdo nikdy neviděl, takže můžeme vyšroubovat ceny do nebeských výšin... Zákazníky bychom mohli chránit hasičskými obleky."
"Ale to jim moc nepomůže!" namítáte celkem logicky.
"To sice ne, ale vypadá to cool," ušklíbá se Katsumi.
"Katsumi! To je nebezpečné, šílené a nezodpovědné hazardování se životy zákazníků!" vykřikne Kojirou. "Pojďme to udělat!" dodá vzápětí. Protočíte oči v sloup, ale není vám to nic platné, protože o dvacet minut později už stojíte před vstupem do obchodu s obrovskou reklamní cedulí, která slibuje zážitek na celý život a úplně dole se mikroskopickým písmem zříká zodpovědnosti za případné úrazy a bráníte návalu nedočkavých zákazníků, aby samým nadšením neudělali z vašeho pracoviště kůlničku na dříví.
Celkem vzato to byl úplně obyčejný pracovní den v K&K Shopu.

Slovo autorky: Takhle to odpadá, když se mi věci vymknou z rukou, protože tohle mělo vyznít úplně jinak. No nic. Mimochodem, to s křičením: "Ono to žije!" dělám velice často v laborkách. Raději nechci vědět, co si o mně myslí můj profesor. Taky uvažuju o tom, že sesbírám postavy z tohohle pseudo-příběhu a udělám s nimi opravdovou povídku se skutečným dějem... Nebo budu prostě sepisovat jejich šílené příhody, což je taky možnost. Ještě si ale nejsem jistá.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 The The | Web | 31. srpna 2010 v 8:55 | Reagovat

Skvěle napsaný..a pobavilo ;)
Až mě děsí, co najdu u úklidu (připomnělo mi to tvoje "Ono to žije!"). Doufám, že tam nic nežije :D

2 Rose§Dimitri Rose§Dimitri | Web | 31. srpna 2010 v 10:47 | Reagovat

Náááááádherný blog!!

3 lynessa lynessa | Web | 31. srpna 2010 v 13:00 | Reagovat

stoupneš si pod strom nebo na nějakej vysokej kopec :d:d

4 lynessa lynessa | Web | 31. srpna 2010 v 13:07 | Reagovat

:D:d TY SI HÁDAVEJ TYP JASNĚ ŽE ANO !!:d:D:d BOŽE TAK PŘI BOUŘCE SKOČÍ Z MOSTY A JE CHCÍPLEJ I TAK :dA MÁŠ TO!!

5 lynessa lynessa | Web | 31. srpna 2010 v 13:24 | Reagovat

^kONČÍM _d_D

6 Faira Faira | Web | 31. srpna 2010 v 16:13 | Reagovat

Tak to je opravdu originální pojetí tématu =D
Hodně mě to pobavilo. Hlavně: "Ono to žije!"

7 neros-san neros-san | 31. srpna 2010 v 18:12 | Reagovat

Ehm...
Éhoj...
S postavami udělej obojí... to se mi bude moc líbit... a to, co se mi líbí, se mi moc líbí.
A pokud se to líbí MNĚ, jsem spokojený.

I like this place!!

(Řvaní oblíbeného hesla, položivých a zcela nenormálních vědátorů jsem nechal, když mne jakási hmota začala vtahovat do kádinky.. teď řvu: DOBRÝ, NEŽIJE TO! VRAŤTE SE NA MÍSTA!)

8 Funny.Flossie Funny.Flossie | Web | 1. září 2010 v 16:46 | Reagovat

v tom máš pravdu no.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na veškeré texty mám copyright a tečka. Jakmile někde najdu něco svého, budete litovat, že jste se narodili.