Prázdniny aneb Blogové humoresky

19. července 2010 v 14:29 | Katsumi-sama |  Úvahy
Při pohledu na nové téma týdne jsem se ušklíbla - sice mě už začínaly mírně nudit všechny ty články o Facebooku, ve kterých člověk zpravidla vnímal toto médium buď černě (je to ta největší kravina, jakou jsem kdy viděla, ničí to životy a způsobuje globální oteplování!) nebo bíle (je to ten nejúžasnější vynález od objevení ohně, kompletně to změnilo můj život k lepšímu a budu u něj sedět celý den do skonání věků, amen), ale vybrat si jako téma týdne prázdniny? Je mi jasné, že to si moc nepočtu. Protože kdo napíše o prázdninách něco vtipného, ironického a prvokujícího? Nikdo. Dovolte mi uvést menší příklad "typického" prázdninového článku: čekám, že se jich tu obeví desítky a obsahem budou stejné.

Ahojkii, téma týdne jsou prázdniny. No, co bych tak o prázdninách napsala. Je to čas, kdy si odpočineme od učení a otravných učitelů. Je to doba, kdy nemusíme nic dělat a prázdniny mají samozřejmě všichni mnohem radši než školu. Já taky, přece nejsem divná :D :D Copak děláte o prázdninách? Já se koupu. Miluju plavání. Tak to bude asi vše, papa :-*

Suma sumárum čtyři řádky, pár emotikonů, žádná myšlenka a zbožné přání, aby dotyčným stoupla návštěvnost. Řekla jsem si, že to celé pojmu trochu jinak, protože nemám nejmenší náladu zařadit se do onoho prázdniny vychvalujícího davu. Přemýšlela jsem nějakou chvíli a pak mi došlo, že když už jsem napsala typickou ukázku článku na téma Prázdniny, jak by ho napsaly některé blogerky, proč bych nenapsala pár takových ukázek článků tak, jak by je napsaly jiné osoby? S myšlenkou, že by to mohla být celkem psina, jsem se do toho pustila a tady máte výsledek...

Jak by to napsal učitel?
Ha, konečně jsou prázdniny a já si můžu oddechnout od té havěti, co si říká žáci. Nevěřili byste, jak tupí jsou v okamžicích, kdy se je snažíte něco naučit a jak jsou naopak vynalézaví v těch situacích, kdy vám připravují různé naschvály. Sice neví, jaký je vzorec na výpočet obvodu trojúhelníku a Pythagorova věta jim nic neříká, zato přesně ví, kde bydlím, jakou trasou se vracím domů, pamatují si, že nesnáším pavouky a dokáží všechny tyhle poznatky přesně využít v praxi. Jak říkám, ještě že už jsou prázdniny. Lehnu si, budu koukat do prázdna a celé dva měsíce si budu užívat... *po dvou dnech* Nerad to přiznávám, ale bez těch malých otravů se šíleně nudím. Kdy už skončí prázdniny?

Jak by to napsal ředitel školy?
Ještě že už jsou ty prázdniny, ti učitelé jsou snad ještě otravnější než žáci. Tohle platí ještě víc pro vychovatelky, které mě věčně zasypávají stížnostmi na témata jako "stoly v družině jsou příliš hranaté a děti si o ně mohou vyrazit oko." Viděli jste někdy tak prostoduché díte, které by si vyrazilo oko o hranu příliš hranatého stolu? Dotyčné vychovatelce jsem doporučil dlouhou dovolenou, práce s dětmi je přece jenom dost vyčerpávající.

Jak by to napsala matka?
Jsem ráda, že konečně nastaly prázdniny, takhle alespoň můj Petřík nezamešká moc školy. Víte, měl takovou ošklivou příhodu: v družině nedával pozor a nešťastnou náhodou si vyrazil oko o příliš ostrou hranu stolu, takže je v nemocnici. Samozřejmě jsem si stěžovala vychovatelce, která hned předala stížnost řediteli, tomu nafoukanému paňácovi bez špetky odpovědnosti. Péťovi se daří líp a se svým postižením bojuje opravdu statečně. Už se těším, až spolu zajdeme k vodě, to mu jistě prospěje. A až začne moc zlobit, odlifruju ho k babičce. Ach, život je fajn a prázdniny taky.

Jak by to napsal Péťa?
Díky Bohu za prázdniny, z té školy už jsem měl takové deprese, že jsem si radši vyrazil oko a příliš ostrý roh stolu, abych si prázdniny trochu prodloužil a ještě tím zavařil škole. Plán skvěle vychází, mám spoustu volna, všichni mě litují, mamka mě obskakuje jako nemluvně a ze školy mi chodí omluvné dopisy. Jediný podstatnější zádrhel je ten, že nevidím na jedno oko, ale mám ještě to druhé a navíc je strašně cool chodit s pirátskou páskou přes oko, takže no problem! Zítra jedu k babičce. Miluju prázdniny.

Jak by to napsala babička?
Zajímalo by mě, který sadista vymyslel prázdniny. Celý rok si žiju poměrně v klidu, jsem v důchodu, takže pracovat nemusím, starám se o domácí zvířata a pečuju o zahrádku. Ale pak přijde léto a moje dcera ke mě odlifruje toho svého malého spratka, který zničí všechno, o co se celý rok snažím, ve zlomku sekundy. Uh, samozřejmě jsem myslela "má dcera ke mě pošle mého vnoučka, světlo mého života, jehož radost je i mou radostí." Jak ráda bych ho vzala lopatou po hlavě... Ale slyšela jsem, že si někde vyrazil oko, takže bych to mohla narafičit jako nehodu... Špatná koordinace dělá divy. Hmm... Že by spadl do žumpy? Možná bych ji měla jít odkrýt, to víte.

Jak by to napsal policista?
To snad není pravda, jsou prázdniny a já tady řeším případ vraždy, kdy babička hodila svého vnuka do žumpy. V jakém to žiju zkaženém světě? A vůbec, proč si vůbec píšu blog? Jako bych i tak neměl dost práce, navíc mého kolegu vyhodili právě kvůli blogování, když zveřejnil na internetu mou nelegální sbírku zbraní a prohlásil, že je jeho... Ups, nic jste neslyšeli, jasné?

Vidíte? Chtěla jsem napsat relativně neškodný článek o létě a prázdninách a nakonec mi vylezlo tohle: věřte, že jsem to rozhodně neplánovala, ale tohle se stane, když popustím uzdu svému zvrácenému já. Jako kompenzaci vám tu umístím jednu 100% prázdninovou fotku (je moje, fotili jsme v delfináriu Marineland nacházejícím se ve Španělsku, konkrétně poblíž městečka Alcúdia)
delfíni
Hezká, ne? A ještě něco... nikdy nenaštvěte vaši babičku :D
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 19. července 2010 v 15:03 | Reagovat

Tak tohle je úžasný článek na téma prázdniny :D Fandila jsem Péťovi, ale nějak to nakonec projel :D:D:D

2 Dája, GreenEye Dája, GreenEye | Web | 19. července 2010 v 15:08 | Reagovat

:D :D :D Výborne, výborne! Skvelý nápad AKO napísať článok na takú ošúchanú tému:)

3 Hakky Shika Shun Hakky Shika Shun | Web | 19. července 2010 v 20:21 | Reagovat

Babičku už jsem navštívila :D

4 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 19. července 2010 v 20:26 | Reagovat

Děkuju všem, byl to jen takový náhlý popud :D

[3]: Zatím jsi evidentně v pohodě, ale dej si pro příště POZOR :D

5 Kanae Misuzu Kanae Misuzu | Web | 20. července 2010 v 14:19 | Reagovat

Hééj, tak to úplně suprovej článek.. u babičky jsem se pobavila asi nejvíc. :D
Jinak je opravdu dobrý nápad, všechny tyhle ,,blogy" lidí skombinovat dohromady. :DD
Jinak jo, to máš pravdu, vlastně mě to ani nenapadlo. Za boha si nemůžu zapamatovat devět, deset.. :D
ale jo, časem se to naučím, do mé plánované cesty do Japonska mám ještě daleko xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na veškeré texty mám copyright a tečka. Jakmile někde najdu něco svého, budete litovat, že jste se narodili.